KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12354313
*
nr 1235 4313
Walter du Halde
(f. 1919), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 22:59:59
1
300 kr
16/2 23:59:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Läs mer om Walter du Halde
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt kvinna kvinnoporträtt kvinnor mor och barn olja på duk oljemålningar walter du halde
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Läs mer om Walter du Halde
nr 1235 4313
Walter du Halde
(f. 1919), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 22:59:59 | 1 | 300 kr |
16/2 23:59:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.Läs mer om Walter du Halde
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt kvinna kvinnoporträtt kvinnor mor och barn olja på duk oljemålningar walter du halde
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37